Články


Ani Corona vírus nás nezastaví

Zrazu prišla tá správa. Prvý potvrdený prípad corona vírusu na Slovensku. Všetci sme sa začali triasť a báť o náš holý život, o naše zdravie. Ba čo viac o zdravie a život našich najbližších. V hlavách sme robili nákupné zoznamy, čo treba kúpiť a hlavne veľa. A všetko čo malo ruky - nohy začalo šiť rúška. Rúška jednovrstvové, aj dvojvrstvové a tí šikovnejší aj s filtrom. A všetci do nohy sa báli čo bude a čo nebude, čo príde, a čo sa nám vyhne. A čo robila v tom čase Provinciálna rada?

Šili sme rúška a mysleli sme na našich najbližších, ale aj na naše patronátne strediská a na všetkých členov spolupracovníckej rodiny. Dokonca sme už mali aj krízové stretnutie PR online (viď foto). Riešime Vaše problémy, problémy duchovných cvičení, problémy stretnutí ktoré nás čakajú, alebo lepšie povedané mali čakať. Bližšie info sa dočítate v najbližšej zápisnici.

V tejto dobe by sme Vás chceli uistiť, že sa môžete na nás obrátiť, keď budete potrebovať injekciu dobrej nálady, povzbudivého slova alebo z fondu solidarity. Zároveň by sme Vás chceli povzbudiť, aby sme práve my saleziáni spolupracovníci boli šíriteľmi lásky, pokoja, dobrej nálady a stability v tomto čase. Šíriteľmi lásky Božej a nádeje, že všetko zlé sa raz skončí, a že Pán Boh na nás nezabudol a má nás v náručí aj v týchto náročných chvíľach. Aby sme sa tešili z toho, že v tejto chvíli tvoríme dejiny, a že práve my môžeme byť pre druhých prínosom a darom.

Buďte zdraví. Modlíme sa za Vás.

PR ASC