Články


Stretnutie MR a PR v Poprade 16.-17.3.2019

Stretnutie sa začalo v sobotu ráno príchodom okolo 10-tej hodiny. Nasledovalo uvítanie hostí a predstavenie programu a základného fungovania v miestnych radách. Obohatili sme sa posolstvom a zážitkami z Dní saleziánskej spirituality v Turíne, a potom jednotliví radcovia predstavili svoje úseky, vízie a plány.

Na spoločnej svätej omši v kostole sv. Egídia sme okrem zachovalých fresiek mohli obdivovať aj fundamentálnu kázeň o nových výzvach žitia kresťanstva a spolupracovníctva vo svete, ktorá pokračovala aj v nedeľu. Po obede, po ktorom ešte niektorí z nás išli voliť,  sme sa pustili do hlbšieho preskúmavania jendoltivých úsekov po skupinkách s jednotlivými radcami. Večerný program sa niesol v znamení športovo-saleziánskeho kvízu a potešili sme sa prinesenému občerstveniu, zdieľaným skúsenostiam a tvorbe nových priateľstiev.

V nedeľu sme po regiónoch diskutovali o možných smeroch svätosti saleziánov spolupracovníkov, t.j. zdieľali sme sa na sériu otvorených otázok ohľadom stavu Združenia a medzistrediskovej spolupráce, a nakoniec na tému "Ako môžu saleziáni spolupracovníci (osobne a spoločne) ponúknuť svätosť pre svoje okolie?"

Fotoalbum