Články


Duchovné cvičenia online

Všetky začiatky sú ťažké a niekedy aj úsmevné s nepochopiteľnými situáciami.

Prihlásila som sa na duchovné cvičenie a prišla mi odpoveď, že sú zrušené. Navštívil nás vôbec nečakaný, nezvaný hosť menom covid a uväznil nás v karanténe ako nič.

Prekvapilo ma to trošičku, lebo dve vakcíny v mojom tele mali zlepšiť moju kondičku.

Keď v tej karanténe moje fyzické a psychické sily sa úplne otupili, prišiel mail, že duchovné cvičenia by sa po novom online urobili. Deti mi dali krátke školenie a prihlásila som sa na to zvláštne duchovné cvičenie. Ruženka Maková bola ako kazateľka skvelá, aj práci s počítačom dobre rozumela.

Prednášky sme mali pravidelne a večer sa spolupracovníci z východu a západu stretli na spoločné zdieľanie. Strava bola nanič, lebo keď som chcela meditovať, nemohla som variť. Hladný manžel vyjedol celú chladničku a mne musel stačiť chlebík s kávičku.

Ubytovanie by ako tak vyhovovalo, ale dodržať silencium sa tam nedalo. Témy boli suprové, rozmýšľala som o nich aj počas nočného spánku a v sobotu ráno som zaspala na prednášku.

V nedeľu sme si aj prísľub obnovili a srdečne sme sa všetci rozlúčili.

Boli to zaujímavé duchovné cvičenia a my všetci zúčastnení zo Sabinova, Prešova, Košíc, Senca a Trnavy sme ich prežili radostne, duchovne a bez ujmy na zdraví. Vrelo ich každému odporúčame, ale dúfam, že na druhý rok sa na Drienici spoločne postretávame.

Milka Mišenčíková, ASC Sabinov