Články


Poď aj Ty budovať Božie kráľovstvo.

Ahojte  priatelia. 

Pozývam Vás všetkých na spoluprácu pri šírení Božieho kráľovstva. Nedá sa povedať, že by sme ho nebudovali, ale vždy je tu niečo v čom sa môžeme  posúvať. Mám  takú víziu využiť moderné technológie na mohutnej-šie ,rýchlejšie a efektívnejšie šírenie dobrých informácií. Zároveň mám predstavu tieto informácie zhromažďovať do ucelených celkov, aby sme nemuseli dlhý čas tráviť pri hľadaní a surfovaní na nete.

Vytvorili sme pre Vás a všetkých kresťansky založených ľudí / mladých i starších/ facebookovú skupinu s názvom KNIHY ASC, ktorá nám môže pomôcť v duchovnom raste a väčšej informovanosti o rôznych duchovných aktivitách. A to všetko na kresťanskej báze.

Motto našej skupiny  je :

Spojme naše sily dobro nech sa šíri.

V dnešnej dobe sme zavalení samými informáciami. Ale len jediné informácie sú najpotrebnejšie, a to také, ktoré nás privedú ku šťastiu. Šťastiu tu na zemi a neskôr aj v nebi.

Základné informácie o skupine Knihy ASC :

1. Máš doma plno hodnotných kresťanských a duchovných kníh, ktoré si si 1- krát prečítal a odvtedy ti ležia na poličke? A chceš im dať druhú šancu a ponúknuť na požičiavanie?

2. Prečítal si si nejakú dobrú kresťanskú alebo duchovnú knihu, nechceš ju požičiavať, ale chceš sa len podeliť s ostatnými, čo si čítal?

3.Rád čítaš knihy a chcel by si si len tak pre inšpiráciu prelistovať našu databázu kníh?

4.Pozrel si si nejaký hodnotný film a chcel by si sa o ten film s ostatnými podeliť?

5.Rád počúvaš gospelovú muziku a chcel by si sa podeliť o to, čo počúvaš alebo chceš  ponúknuť  na požičiavanie  CD-čká tejto muziky?

6.pozrel si si na internete  dobrú  kázeň alebo prednášku, scénku či muzikál a chcel by si sa s ostatnými o to podeliť?

7.zaujala ťa nejaká dobrá internetová kresťanská stránka a chcel by si nás o tom informovať?

Ak si si odpovedal aspoň  na jednu otázku  áno, tak potom je táto  naša novovytvorená  FB - skupina aj pre teba.

V skupine máme tieto databázy :

1.Knihy na požičiavanie

2.Knihy na inšpiráciu

3.Filmy, gospelová muzika/s odkazmi na youtube/

4.Prednášky, kázne, svedectvá / s odkazmi na youtube/ s tematikami duchovný život, psychológia, vyhorenie a manželstvo

5.Televízia a rozhlas

6.Internet s odkazmi: kníhkupectvá a rôzne kresťanské stránky

7.Divadlá, scénky a muzikály / s odkazmi na youtube/

Ja osobne na knihy nedám dopustiť. Veľmi rád čítam duchovnú literatúru a začalo sa to vtedy, keď som si pred 30- timi rokmi kúpil životopis dona Bosca od pouličného predavača v centre Sabinova. Vďaka tejto knihe má Duch Svätý priviedol do saleziánskej rodiny. Odvtedy mám veľmi rád duchovnú literatúru.Myslím si, že tí, ktorí  vôbec knihy nečítajú sa dosť ochudobňujú. Ale dá sa to z časti vynahradiť pozeraním rôznych prednášok či kázní napr. aj na youtube.

V sekcii scénky, divadlá, muzikály zhromažďujeme videá z Don Bosco show, ktoré sú vhodné nie len na zhliadnutie, ale aj ako inšpirácie pre všetkých tých, ktorí chystajú tieto scénky. Ja som sa inšpiroval jednou zo scénok z Don Bosco show, trocha som ju upravil a zahrali ju naši mladí v Domke a mala úspech. 

V sekcii Knihy na inšpiráciu vytvárame zoznam všetkých kníh, ktoré napísali slovenskí saleziáni. Momentálne tam máme cca 280 titulov. Niektoré informácie o týchto knihách ešte nie sú kompletné z dôvodu pandémie a nemožnosti vycestovať do saleziánskych knižníc.

  Kto sme ? A, čo chceme ?

Tvorcovia a súčasní členovia FB- skupiny sú nadšenci, ktorí sa rozhodli šíriť Božie kráľovstvo  :

A. požičiavaním kresťanskej a duchovnej literatúry 

B. zväčšovaním informovanosti 

     -   o duchovných knihách / podelením sa o to, čo sme čítali /

     -  o duchovne hodnotných  filmoch

/podelením sa o to, aký film sme si pozreli /

      -   o gospelovej muzike 

/podelením sa o to, čo počúvame /

       -  o rôznych duchovných aktivitách 

/prednášky, kázne, muzikály, scénky, kresťanské portály/

Dôvod prečo som sa ja rozhodol požičiavať knihy/ poprípade len, keby slúžili na inšpiráciu/ je ten, že „nechcem sa  hrať len na svojom piesočku ". Prečítal som si plno hodnotných kníh a len s máloktorou som sa o tom podelil. A ak som sa aj s niektorou podelil, tak len v úzkom kruhu svojich známych. Vytvorením facebookovej skupiny sa môžem o tom podeliť s veľmi veľkým počtom ľudí. 

V našej skupine sa môžeš  stať :

1.aktívnym členom, ktorý bude do skupiny  prispievať

2.čerpajúcim členom, ktorý bude čerpať z duchovného bohatstva skupiny

3.evanjelizujúcim členom, ktorého oslovili rôzne myšlienky z kníh, prednášok,..  a podelí sa o tom s blížnymi, poprípade im odporučí našu skupinu.

 Ak ťa táto iniciatíva oslovila a chcel by si nám pomôcť, poprípade vstúpiť do našej skupiny alebo hocičo sa spýtať, tak mi napíš na môj mail: knihyasc@gmail.com

Ak rozmýšľaš pridať sa do našej skupiny, pošlem Ti pravidlá  našej skupiny Knihy ASC. Ak budeš súhlasiť s pravidlami, potvrdíš mi to emailom, v ktorom uvedieš svoje meno a priezvisko, následne Ťa požiadam o facebookové priateľstvo. Po Tvojom prijatí Ťa pozvem do skupiny.

Ak náhodou nie si na facebooku a chcel by si nám trocha pomôcť, mohol by som Ti raz za mesiac alebo dva poslať našu aktuálnu databázu na mail.Tešíme sa na Teba a dúfame, že aj ty nás obohatíš a, aj my Teba obohatíme.  

Váš       Slavo /ASC/