Články


Stretnutie mužov

MR ASC Prešov juh sa po niekoľkoročnej odmlke opätovne rozhodla obnoviť stretnutie mužov pri príležitosti sviatku sv. Jozefa.

Išli sme do toho s rešpektom a bázňou, keďže sme netušili koľko chlapov/mužov sa stretnutia zúčastní.

Tohoročnému stretnutiu sme dali podnázov „Bez mejkapu“ – jednak, aby sme zvýraznili, že sa jedná o chlapskú vec a jednak, že sa nechceme skrývať za žiadne masky, či mejkapy. Vyrobili sme teda plagát, navarili jelení guláš, nachystali párky (ak by prišlo viacej mužov), narazili sud s pivom a čakali...

V sobotu 25. marca 2023 sa kaplnka/kostol sv. Jána Bosca v Prešove naplnil chlapmi. Bolo to pre nás príjemné prekvapenie, či skôr šok? Prišlo ich cca od 150 do 200.

Keď chlapi spustili spev na sv. omši, ktorú celebroval don Anton Červeň a don Milan Ficík, mali sme zimomriavky. Bola to sila.

Po nádhernej sv. omši sme sa presunuli do herne, kde Tonko Červeň predniesol prednášku o dobrom otcovi. Po nej pokračoval program zaujímavým kvízom o tom, či a ako rozumieme reči mladých. Stanko Goban a Janko Krupa, st. nás obohatili svojimi zážitkami aj vlastnou tvorbou.

Potom už nasledoval parádny guláš z jeleňa, ktorý nám pripravil šéfkuchár – exalliev Janko Josčák s partiou. Kto mal chuť na párky, tiež si prišiel na svoje. A k tomu alko/nealko pivko len doplnilo kulinársky zážitok. Všetko sa zjedlo, vypilo, chlapi budovali svoju mužskú identitu, delili sa so svojimi zážitkami až napokon neostalo nič a pritom a nik neostal hladný, či smädný ... ba, ostala len túžba po ďalšom stretnutí.

Tak teda o rok priatelia  :). 

J. Zajac

Fotoalbum