Články


Ako bolo na Lanzarote

Na 70. narodeniny sme s Julkom dostali od našich detí a súrodencov darček – Duchovné cvičenia s cykloturistikou na ostrove Lanzarote. Najprv sme nechali pracovať fantáziu, potom sme reálne zhodnotili dostupné informácie a hlavne organizátorov a rozhodli sa – ideme do toho! Veď keď to bude slabý odvar, DC si zopakujeme.

Dva mesiace pred odletom začala polovička z našej dvojice, ktorej to dovoľovalo zdravie, trénovať. Keď som už nikdy nedržala v rukách elektrobicykel, nech mám aspoň kondičku! Posledné týždne som to dotiahla na stacionárnom bicykli na 30km denne.

Prišiel očakávaný deň. Na Lanzarote sme pristáli  osemnásti. Podobne, ako pri príprave, aj tu sme sa cítili veľmi bezpečne (rozumej komfortne). Naši bratia Janko a Vili vedeli čo chcú, ako to má vyzerať a ako to zariadiť.

     Dni na DC sa podobali ako vajce vajcu:

  •      7.30 – Ranné chvály
  •      7.45 – sv. omša
  •      8.15 – raňajky
  •      9.00 – téma podľa DC pre ASC 2024
  •     9.45 – 12.00 silencium
  •    12.00 auto a cykloturistika, po nej kúpanie v oceáne
  •    18.30 – večera
  •     20.00 – spoločné zdieľanie.

V čase 12.00 -20.00 bol ale program poriadne pestrý.

Prvé 2 dni sme autami prešli celý ostrov, vrátane vnútrozemia. Žasli sme nad silou a rôznorodosťou živlov a prírody, ale aj nad múdrosťou a tvorivosťou, ktoré Boh vložil do človeka, aby nad prírodou vládol. Cyklistické túry sa rôznili podľa stupňa zdatnosti a cieľových miest. Od vrcholových – 80 km denne, po jazdu na pobreží, príp. oddych na slnku, prechádzky, návštevy obchodíkov.

Večer, v odpovediach na otázku "čo sa mi dnes páčilo?", sme sa delili so svojimi prežívaniami rannej témy aj popoludňajšieho programu a ďakovali za ne. Na rozdiel od iných DC sme výzvy z nich a predsavzatia overovali hneď po ústraní. Veľká vďaka za spoločenstvo lásky, pokoja a radosti všetkým zúčastneným! Nech sa nám tak darí aj naďalej!

A čo na záver? Nemáme potrebu robiť si náhradné DC. Ale ani spôsobiť revolúciu v nich. No som presvedčená, že veľmi dlho budem žiť zo snahy nechať sa prežiariť Slovom, aby som dokázala zdvojnásobiť lásku, ktorou ma Otec miluje, lebo dopĺňať olej sv. Ducha mám šancu len do smrti. Aj naďalej budem s radosťou, dôverou a vďakou žiť v blízkosti Nebeskej Matky. Určite aj jej starostlivosť a ochrana spôsobili, že som pri rýchlosti 60 km/h neletela na bicykli rovno do neba... Lebo o tomto všetkom som rozjímala vtedy na Lanzarote.

CK JANVIL prekonala naše očakávania! Veľká vďaka Janko, Vili a Silvia za všetku starostlivosť, bratskú lásku, vieru a dôveru v Boha a v potrebnej miere aj v nás, za váš osviežujúci humor! Nech vám je odmenou nebo a podľa možnosti kus z neho už tu na zemi!

Magda Tomaštiková

Fotoalbum