Články


Pomoc pre Sýriu

V noci z 5. na 6. februára 2023 zasiahlo Turecko a severnú Sýriu ničivé zemetrasenie o sile 7,8 škály Richterovej stupnice. Zemetrasenie si už vyžiadalo viac ako 9 000 obetí a veľké množstvo zranených ľudí, pričom záchranné práce sťažuje zlé počasie.

 

 

 

 

 

 

 

V Sýrii máme rozbehnutú dlhoročnú spoluprácu so Saleziánmi don Bosca, ktorí majú v meste Allepo veľké centrum. Len čo začali silné otrasy, niektoré rodiny opustili svoje domy a hľadali útočisko práve v tomto saleziánskom stredisku. Tam ich saleziáni privítali a poskytli im teplé oblečenie, jedlo a psychosociálnu podporu. Od utorka rána je v centre ubytovaných viac ako 300 ľudí.

Saleziánske centrum v meste Allepo sa stalo dočasných útočiskom pre mnohých ľudí, ktorí sa kvôli devastujúcim následkom zemetrasenia nemôžu vrátiť domov. Saleziáni don Bosca v Sýrii sa na nás obracajú s prosbou o modlitby a finančnú pomoc. Výdavky spojené so starostlivosťou o prichádzajúcich ľudí budú narastať, keďže ich snaha je pomôcť čo najvyššiemu počtu ľudí a rodín.

Zapojte sa aj Vy a podporte aktivity na pomoc ľuďom zasiahnutých zemetrasením v Sýrii:

Za každý Váš dar Vám zo srdca ďakujeme!


S pozdravom

tím SAVIO o.z.

Facebook icon Instagram icon Website icon YouTube icon