Články


Úplne iná. Edícia Viera do vrecka 2022 ponúka úvahy o posolstvách Svätého Otca

Kto vlastne je ten muž v bielom, ktorý nám máva zo schodíkov lietadla a má meno František? Aké životné skúsenosti formovali jeho ľudskú i duchovnú podobu, čo si skutočne myslí o pálčivých témach? Prečo napriek všeobecným sympatiám naráža na neprijatie, a to aj medzi praktizujúcimi katolíkmi? Čo nám chce svojou prítomnosťou povedať?

Na tieto otázky hľadajú odpovede tvorcovia a autori edície Viera do vrecka 2022 z dielne Vydavateľstva DON BOSCO. Jej hlavnou líniou je uvažovanie o posolstvách Svätého Otca Františka, ktoré ako semienka zasial pri svojej návšteve Slovenska.

Pápež František navštívil Slovensko v septembri 2021. Bola to mimoriadna udalosť a veľký dar. „Návšteva pápeža na Slovensku bola plná hlbokých posolstiev, ktoré František adresoval priamo nám, priamo mne,“ zaznievalo z úst mnohých pútnikov. O týždeň neskôr, počas generálnej audiencie v Ríme, sa pápež vrátil k tejto apoštolskej ceste slovami: „… Prosím, pridajte ešte ďalšiu modlitbu, aby semienka zasiate počas tejto cesty priniesli dobré ovocie. Modlime sa za to. Ďakujem.

Nový ročník edície Viera do vrecka 2022 sa bude postupne venovať týmto témam:

  • Pápež opäť bližšie k nám (prvá z piatich kníh, ktorá vychádza vo februári 2022)
  • Dve tváre slobody: od niečoho a pre niečo
  • Je Cirkev uzavretá alebo dokáže viesť dialóg?
  • Srdce otvorené pre ľudí, ktorých sme si nevšimli
  • Priepasť medzi generáciami

Dojem z inšpiratívneho čítania v rozšírenom rozsahu 72 strán umocní aj nový, moderný dizajn knižky doplnený autentickými fotografiami z návštevy pápeža. Edícia vyjde 6-krát ročne vrátane bonusovej knižky malých príbehov pre potešenie duše od Bruna Ferrera. Knihy budú vychádzať s dvojmesačnou periodicitou, pri predplatnom kniha príde priamo k vám každý druhý mesiac.

Inšpirujte sa Svätým Otcom a objednajte sebe alebo svojim najbližším edíciu Viera do vrecka.   Na chvíľu spoločne „zastavíme“ čas. Predplatné edície Viera do vrecka na rok 2022: https://www.donbosco.sk/tovar/edicia-viera-do-vrecka-2022

Predplatné edície vrátane poštovného je vo výške 21 €. Odporúčaná cena za samostatne predávanú knižku je 4,50 €. Predplatným tak môžete ušetriť 6 €.

Edícia Viera do vrecka z dielne Vydavateľstva DON BOSCO ponúka už viac ako jedenásť rokov obľúbené a praktické príručky spracované spôsobom, ktorý je čitateľovi blízky a zrozumiteľný. Viac informácií o edícii a Vydavateľstve DON BOSCO nájdete na eshope www.donbosco.sk

Fotoalbum