Ako bolo na Lanzarote

Duchovné cvičenia s cykloturistikou na ostrove Lanzarote.

Alexandrina u nás v stredisku ASC Ivanka - Bernolákovo

Z podnetu, láskavosti, iniciatívy a s dovolením, nášho skoro spolu rodáka Janka G., ASC Nitra, sme mali v našom stredisku v dňoch 13.4. až 1.5.2024 relikviu našej blahoslavenej Alexandrini Márie da Costa.

Veľká Noc 2024

Požehnanú Veľkú Noc vám praje provinciálna rada ASC

Provinciálny kongres - nová provinciálna rada

Predstavujeme vám novú provinciálnu radu Združenia saleziánov spolupracovníkov na Slovensku

Dostaňme školu pod strechu

Tehlička 2024, Južný Sudán, Tonj DARUJME DEŤOM V JUŽNOM SUDÁNE LEPŠIE PODMIENKY NA VZDELÁVANIE

« »

Najnovšie články


Články
Ani Corona vírus nás nezastaví
A všetko čo malo ruky - nohy začalo šiť rúška. Rúška jednovrstvové, aj dvojvrstvové a tí šikovnejší aj s filtrom. A všetci do nohy sa báli čo bude a čo nebude, čo príde a čo sa nám vyhne. A čo robila v tom čase Provinciálna rada?
Články
Veľkonočný pozdrav z Kazachstanu
Drahí spolubratia a spolusestry zo saleziánskej spolupracovníckej rodiny!
Články
Oznam k dočasnému zrušeniu konania DC
DC sa až do odvolania nariadení vlády SR vzhľadom k situácii s koronavírusom nebudú konať.
Články
Na povzbudenie
Drahí priatelia, opäť niečo na povzbudenie.
Články
Kniha Duša Kristova
Sprievodné slovo k obľúbenej modlitbe.
Články
YouTube kanál Pavla Gracha
Milí priatelia v saleziánskej rodine od dnes (až do odvolania) umiestňujem všetky moje videá na môj youtube kanál: link v článku
Články
Cirkev umožnila získanie odpustkov v urgentných prípadoch epidémie
Apoštolská penitenciária v piatok 20. marca vydala dekrét, ktorým Cirkev umožňuje získanie plnomocných odpustkov ľuďom nakazeným koronavírusom, tým, ktorí ich ošetrujú, ako aj všetkým veriacim na svete, ktorí sa za nich modlia.
Články
Videopríhovory Paľa Gracha
V pôstnom čase, keď musíme byť všetci doma, nám ponúka Paľo Grach svoje príhovory, zamyslenia. Link v článku.
Články
Akcie v Poprade a v Senci sú zrušené.
Prosím prečítajte si v článku informácie o akciách v Poprade a v Senci.
Články
Vzdelanie nie je samoztrejmosť
Občianske združenie SAVIO spúšťa 15. ročník pôstnej verejnej zbierky Tehlička. Jej cieľom je v za vyzbierané finančné prostriedky pomôcť zabezpečiť presťahovanie rúcajúcej sa školy na bezpečné miesto.
Články
Sexuálne oslobodená mládež (nie tak celkom)
Milí bratia a sestry, saleziáni spolupracovníci. Vo vydavateľstve don Bosco vyšla kniha o situácii mladých v oblasti sexuality, o neblahých dôsledkoch sexuálnej revolúcie, ktorá prebehla v druhej polovici minulého storočia
Články
Spomíname na otca Ivana Grófa, SDB
Milí bratia a milé sestry z ASC, dovoľujem si vám týmto dať do pozornosti pozvanie na stretnutie zamerané na spomienku na kňaza - saleziána dona Ivana Grófa, ktorého 85. výročie narodenia (11.3.1935) a 20. výročie odchodu do večnosti (20.12.200) si tento rok pripomenieme.
Články
Turín - dni saleziánskej spirituality
Milí saleziáni spolupracovníci! V dňoch 16. - 20.1.2020 sme sa v Turíne na Valdoccu zúčastnili dní saleziánskej spirituality. Zo Slovenska sme spoločne cestovali štyria. Za FMA sr. Anka Jaňáková, za SDB Pali Grach a za ASC moja manželka Janka a ja. Ponúkam Vám zostrih najzaujímavejších momentov programu. Celé štyri dni sa niesli v hľadaní odpovedí, kto je dobrý kresťan, statočný občan a tiež ako napĺňať heslo hlavného predstaveného v konkrétnych podmienkach krajiny.
Články
Konferencia ASC Prešov-Sever - milí hostia, filmový dokument o Dome Mamy Margity
V Dome Mamy Margity na Drienici sa 18.1.2020 uskutočnila konferencia Saleziánov spolupracovníkov zo strediska Prešov-sever.
Články
Druhý pozdrav z misií v Kachazstane
"Zostrih vianočného evanjelizačného programu, ktorý pred polnočnou svätou omšou zrealizovali prevažne mladí našej farnosti, a potom predstavili aj v ďalších farnostiach nášho mesta Karaganda."
Články
Úvod k prežívaniu DC 2020
Milí kazatelia DC roku 2020, milí bratia sestry, ktorí sa zúčastníte na kurzoch DC 2020, srdečne vás pozdravujem a prajem všetkým krásny rok 2020, plný Božích milostí. Naše saleziánske povolanie nás pozýva každoročne, aby sme si našli čas na duchovné cvičenia, ktoré sú centrálnou udalosťou nášho duchovného života.
Články
Vianoce 2019
Pokojné a požehnané Vianočné sviatky praje všetkým PR ASC.
Články
Ladislav Dobrovič je vo večnosti.
V stredu 11.decembra 2019 si náš nebeský Otec vo veku 69 rokov povolal k sebe do večnosti nášho brata saleziána spolupracovníka Ladislava Dobroviča zo strediska Prešov-Sever.
Články
Stretnutia lokálnej miestnej konzulty
Z iniciatívy delegáta PR Paľka Gracha SDB sa v mesiaci november stretli po druhýkrát koordinátori a zástupcovia piatich stredísk ( BA Miletičova, BA Daliborovo námestie, BA Mamateyova, Ivanka-Bernolákovo a Senec) .
Články
Pozdrav z misijnej služby - Ondrej Šmidriak
Srdečne pozdravujem každého z vás - bratia a sestry, spolupracovníci v saleziánskej rodine z Karagandy v strednom Kazachstane, kde už mám za sebou prvé tri mesiace svojej misijnej služby.
Myšlienka na nedeľu
Pravidelné nedeľné zamyslenia
Vždy vo štvrtok myšlienka na nedeľné texty :