Ako bolo na Lanzarote

Duchovné cvičenia s cykloturistikou na ostrove Lanzarote.

Alexandrina u nás v stredisku ASC Ivanka - Bernolákovo

Z podnetu, láskavosti, iniciatívy a s dovolením, nášho skoro spolu rodáka Janka G., ASC Nitra, sme mali v našom stredisku v dňoch 13.4. až 1.5.2024 relikviu našej blahoslavenej Alexandrini Márie da Costa.

Veľká Noc 2024

Požehnanú Veľkú Noc vám praje provinciálna rada ASC

Provinciálny kongres - nová provinciálna rada

Predstavujeme vám novú provinciálnu radu Združenia saleziánov spolupracovníkov na Slovensku

Dostaňme školu pod strechu

Tehlička 2024, Južný Sudán, Tonj DARUJME DEŤOM V JUŽNOM SUDÁNE LEPŠIE PODMIENKY NA VZDELÁVANIE

« »

Najnovšie články


Články
Viera do vrecka: Okultizmus
Aké je pozadie mágie a prečo jej ľudia veria? Ako sa proti nej chrániť a čo robiť, ak sme ju v minulosti praktizovali? Pozvanie do relácie prijali taliansky exorcista Gianni Sini, morálny teológ Ján Viglaš a exorcista Košickej arcidiecézy Imrich Degro.
Články
SLOVO DELEGÁTA
Don P. Chavéz vo svojej homílii na sviatok Márie Pomocnice v Turínskom chráme v roku 2011 povedal: Mária Pomocnica nás v Káne Galilejske učí tieto štyri veci:
Články
Viera do vrecka: Kňaz alebo psychológ?
Rozhovor medzi štyrmi očami, diskrétnosť, empatia... Profesie kňaza a psychológa sa môžu niekomu zdať podobné, možno až nahraditeľné jedna druhou. V najnovšej relácii Viera do vrecka sme zašli za odborníkmi a zisťovali sme, na ktorého sa kedy obrátiť.
Články
Stretnutie s ašpirantami -- pohľad formátora.
Uplynulú sobotu 14.4.2018 sa v Rodinkove - mieste prijatia pre rodiny, konalo stretnutie s ašpirantami, ktorí budú tento rok, po absolvovaní DC, premýšľať o podaní prihlášky do Združenia ASC.
Články
Dni saleziánskej spirituality pre saleziánsku rodinu na Slovensku.
Milí bratia a sestry v saleziánskej rodine! V októbri tohto roku plánujeme zorganizovať Dni saleziánskej spirituality pre saleziánsku rodinu na Slovensku.
Články
SLOVO DELEGÁTA
Pápež František nám v posledných týždňoch uverejnil novú exhortáciu o svätosti, Gaudete et exsultate (Radujte sa a jasajte). Veľmi vás povzbudzujem, aby ste si ju všimli, a ako je naším zvykom, nebojte sa, budeme o nej určite rozprávať aj spoločne
Články
Alojz Špaldoň, SDB
S tichou bázňou pred Pánom a s nádejou na slávne vzkriesenie Vám oznamujeme, že náš spolubrat salezián kňaz Alojz ŠPALDOŇ zosnul v Pánovi vo štvrtok 5. apríla 2018 vo veku 77 rokov. V službe Pánovi v Cirkvi a v Saleziánskej kongregácii prežil 47 rokov rehoľného a 40 rokov kňazského života.
Články
Prvé stretnutie predsedov miestnych stredísk Admy
Prešov (24.3.2018). Predsedovia štyroch jestvujúcich stredísk Združenia Márie Pomocnice (ADMA) na Slovensku (Prešov-Juraj Jurko, Michalovce-Mária Butkovská, Námestovo-Peter Ptačin, Dubnica n/V-Zuzana Čepelová)...
Články
1. zasadnutie novej PR na Drienici
17. 3. 2018 zasadala spoločne odchádzajúca a nová PR. Ako už býva zvykom, toto stretnutie je hlavne volebné.
Články
Peter Žilka
Peter Žilka sa narodil 30.3.1961. Spolu s manželkou Jarkou majú troch synov - Damiána (22 r.), Kristiána (20 r.) a Dominika (16 r.).
Články
Milan Zboran
Pán života a smrti si dňa 06.03.2018 povolal k sebe nášho brata Milana Zborana zo strediska Prešov -- Sever.
Články
Foto z Kongresu
Link na fotky z Kongresu v Poprade
Články
Dni spirituality saleziánskej rodiny 18.-21.1.2018, Turín, Valdocco
Na Dni spirituality saleziánskej rodiny do Turína sme cestovali zo Slovenska piati: don Peter Ňaňo, SDB, sr. Mirka Tarajová, FMA, dve VDB a ja ako zástupca ASC.
Články
Lojzko Špaldoň info
Začiatok pôstneho obdobia pre don Lojzka je náročný. Doobeda prijíma eucharistického Ježiša a je pomazaný popolom.
Články
Vitajte na našej novej web stránke.
Srdečne Vás všetkých zdravíme a vítame na novej stránke nášho Združenia. Radi by sme Vám predstavili niektoré detaily.
Články
Saleziánky budú mať nové vedenie
Generálna predstavená Inštitútu dcér Márie Pomocnice sr. Yvonne Reungoat, FMA po predchádzajúcej konzultácii v provinciálnej komunite, menovala na obdobie rokov 2018 -2024 novú provinciálnu predstavenú Slovenskej provincie sv. Jána Bosca sr. Moniku Skalovú.
Misie
Naša cesta za chlapcami z Ukrajiny
Počas tohtoročných letných prázdnin sa prímestského tábora v Prešove zúčastnili aj 8 chlapci a 2 animátorky z Ľvova na Ukrajine. Aj za ten krátky čas, kedy boli ubytovaní v našich rodinách, stali sa nám veľmi blízki a preto sme ich chceli navštíviť.
Myšlienka na nedeľu
Pravidelné nedeľné zamyslenia
Vždy vo štvrtok myšlienka na nedeľné texty :